خرید مشتری

همگان بر این باورند که برای صاحبان کسب و کارهای جدید و البته قدیمی، پیدا کردن  مشتری جدید بزرگترین دغدغه محسوب میشود.

  • شما صاحبان کسب و کارها ، پیدا کردن مشتری جدید را چه می نامید ؟

ما این کار را خرید مشتری مینامیم. چرا… ؟ یک لحظه فکر کنید . چون شما برای داشتن مشتری جدید بهای زیادی از لحاظ سرمایه و زمان تقبل می کنید.

سؤال… ؟!!!  آیا جواب دلخواه سرمایه گذاری های خود را گرفته اید؟

 باید به این دقت کنید که به چه شکل و کجابهتراست سرمایه هایتان را خرج  کنید . این نکته به ویژه برای صاحبان کسب و کارهای تازه تاسیس که نه تنها دارای محدویت امکانات هستند بلکه معمولاً سود و منفعتی از مشتریان جدید خود در مقابل سودی که از آنها در سال پنجم و ششم نصیبشان می شود کسب نمیکنند. حال باید به این نکته توجه کرد که تکرار درآمد سالیانه بسیار حیاتی است  و برای تحقق این امر باید از سرمایه محدود خود حداکثر بهره را برد.

در این خبرنامه در کنار هم به چهار راه حل کلیدی برای خرید مشتری جدید می پردازیم  :

۱- تبلیغات

تبلیغات موفق رابطه مستقیمی با میزان هزینه کرد شما  برای  حضور در این عرصه دارد.این کار نه تنها منجر به داشتن مشتریان جدید می شود بلکه نمایانگر ارزش شما برای حضور  در بازار نیز می باشد.

برای مثال تلویزیون :    به طور کلی تلویزیون گران ترین گزینه شما خواهد بود اما شرکت در برنامه و اسپانسری در تلویزیون می تواند جایگزین تبلیغات در شبکه های مختلف این رسانه شود . همانند تبلیغ در برنامه آشپزی و استفاده از محصولات یک برنددر این چنین برنامه ها. توجه کنید که شما با کمترین بودجه تبلیغاتی هم باید دیده شوید.

همچنین در رادیو هم این امکان وجود داردکه شما با هزینه مناسب، برنامه ریزی دقیقی برای دست یابی به هدفتان داشته باشید و در برنامه هایی ارزش محصولتان را بازگوکنید .

فکر می کنید طرفداران جراید تعدادشان در سال های اخیر کم شده است و یا یک گزینه مناسب برای جذب مشتریان جدید محسوب نمی شود! ! !  اگر هدف بازار شما مشتریان  بالای ۵۰ سال هستند و فکر می کنید حاشیه مقالات جامع و یا نشریات کشور مخاطبی ندارند ،کاملا در اشتباهید ، بلعکس مشتریان پا به سن گذاشته شما تمام توجهشان به این نشریات و مقالات می باشد  .

البته دقت کنید مردمان مسن تر هم به طور فراگیری شروع به استفاده  از  اینترنت  نموده اند.

این فرصت رابه موقعیتی برای دستیابی به نقطه عطف راه کارهای تبلیغاتی خود تبدیل کنید .

در گام اول برای بهره برداری از این رسانه پرطرفدار و به روز دنیا داشتن  درگاه   وب   است که اگر هنوز اقدام نکرده اید سریعاً درگاه وب خود را برای دستیابی راحت تر به مشتریان جدید راه اندازی و شروع به تبلیغات آنلابن کنید . توجه خاصی هم به شبکه های اجتماعی داشته باشید که اعضای بی شماری دارند .

۲ -شبکه و ارتباطات

برای شروع کار جدبد ارتباطات حاصل از شبکه ها و انجمن های قدیمی، نه تنها کم ارزش نیستند  بلکه منجر به داشتن مشتریان جدید، بدون صرف هزینه های  هنگفت می باشد . چه چیزی با ارزش تر از داشتن ارتباط با مشتریان ماندگار  با تمایل خرید بالا خواهد بود  و ایجاداین ارتباط به نوبه خود یک منبع ارتباطی پر منفعت خواهد شد .

سؤال… ؟!!!  شما چگونه ارتباطاتتان را پیدا می کنید ؟

شما می توانید به ازای داشتن هر محصول و یا سرویس ، در فکر داشتن مشتریان کامل ، تمام عیار و دلخواه خود باشید. با این کار شما می توانید با سایر شبکه ها در تماس باشید  . شما می توانید بر روی محصولات و خدمات خود برای رفع نیازهای خود متمرکز شوید. بنابراین شما نیاز مند ارتباط با مشتریان وفادارخود هستید تا مطمئن شوید که به طور مستمر راه هایی را استفاده خواهید کرد که در آن راه ، سرمایه شما به طور مداوم مدافع کار و تجارت شما باشد.

     ارتباطاتی موفق داشتن اتفاقی نیست    

 ۳-شروع به شراکت

راه دیگر برای استفاده بهینه از منابع در دسترس، استفاده از آنچه به عنوان ” میزبان  ذینفع” شناخته شده است میباشد. در این راه حل یک کار و تجارت دیگر با مشتریان هدف خودش در ازای دریافت  ارزشی از سوی شما کار و تجارت شما رو رونق می دهد. برای مثال به منظور مطرح کردن یک پیشنهاد به کار وتجارت دیگر،  در ازای ارزشی از سوی آنها هزینه ایمیل مارکتینگ و یا کمسیون تخفیفات آن تجارت رو تقبل میکنیم .

۴- استراتژی پیوسته

شما باید گام بعدی اشتراک را بردارید و از آن چیزی که در صنعت شناخته شده و به عنوان استراتژی پیوسته از آن نام برده میشود بهره مند شوید. مثلاً یک طراح وب و یک آژانس تبلیغاتی، ممکن است منفعت هایی در طول سالها  برای یکدیگر به ارمغان بیاورند .بین طرفین تا زمانی که اشتراک گذاری منابع برقرار باشد ارتباطی ارزشمند و پرسود برقرار خواهد بود و این استراتژی پیوسته، جریان بخش محصولات وبازار شما می شود درنهایت چه اتفاقی حاصل خواهد شد …شما منفعت خوبی در مدت زمان طولانی خواهید داشت